Leden 2009

Nové splitko Moravská Zima a Slavigrom

30. ledna 2009 v 16:48 | Necronuss
Konečně vychází dlouho očekávaný split "Moravská Zima / Slavigrom"!
Split CD obsahuje 6 nových songů po třech od každé kapely, kvalitní lisovaná CD, osmi stránkový booklet obsahující kompletní info včetně texů a fotek kapel. Tento split vychází také na MC pod polským labelem Werewolf Promotion.

Dále pod tímto labelem vychází MC kompilace "National Moravian Black Metal" obsahující obě dema "Rodný Kraj" a "Pod Praporem Vítězství" + bonus.

Tyto a ostatní věci z produkce Moravské Zimy můžete objednávat na mailu: Nargothron@seznam.cz

Bliší informace naleznete na stránkách kapely: www.moravska-zima.wz.cz


Rozhovor s Bloody Lair(Hassgesang no.3) Psal Frost

30. ledna 2009 v 15:20 | Necronuss
Na letáčku jsem si všiml kapely Bloody Lair a označení ortodox black metal, při dlouhém pátrání na netu jsem zjistil, že kapela není zatím nějak činná co se týče nosičů, takže jsem se poptal Necronusse ať nám trochu přiblíží budoucí výstřel pancéřového obra…

1. Heil Necronuss, tak kapela Bloody Lair není nějak známá, zatím nemáte nic natočené…zkus nám ji tak trochu představit. Vím od tebe, že kapela neměla jméno a hrála heavy metal, takže se někdo pořádně vysral a začal drtit temný kov….


Heil Froste, ano, je to tak, původní sestava byla kytara Alex, basa Johanson, bicí Lord Ghrom a opravdu měla hrát heavy metal, s čímž nesouhlasil Lord Ghrom a celou dobu se snažil tlačit kapelu směrem k black metalu. Poté co odešel Johanson a řady posílil infernální kytarista Lord Obst se misky vah definitivně zvrhly na stranu black metalu a Alexova představa heavy metalové kapely byla definitivně rozdrcena na prach. V této době do kapely přicházím já na post zpěváka a pomalu se začínají tvořit první věci. Po několika odehraných koncertech kapelu opouští Lord Alex jelikož nemá čas a neztotožňuje se s tvorbou BL, jeho odchodem vzniká současná sestava.


2. Říkal jsi, že v srpnu natočíte CD, bude se nejspíše jednat o CDr demo. Přibliž nám trochu stylové zaměření kapely, hrajete black, to je jasné jako výstřel z 88mm flaku! Na vašich stránkách jsem si všiml, tanků, vojáků wehrmachtu…textově asi druhá světová válka, či ortodox black metal bez nějakých schovávaček?!! Je nějaká vyhlazovací filozofie ukryta v nitru kapely?Původně tomu tak mělo být, ale díky jistým lidem, kteří se neustále snaží zasáhnout pásy naší pancéřové bestie a ochromit tak naši činnost, bylo nahrávání v původně sjednaném studiu zrušeno. Vzhledem k hledání nového studia se nahrávání posouvá o několik týdnů. Snažíme se hrát ortodoxní, nekompromisní, zběsilý a válečný black metal čemuž také odpovídá vzhled našeho webu a texty, které se točí kolem války, smrti, utrpení a nenávisti vůči slepé víře a náboženství.


3. Zatím máte udělaných 7 skladeb, což je akorát na první počin. Přibliž nám trochu budoucí nášlapné miny. Těším se jak začnou trhat končetiny a dělat z posluchačů mrzáky zotročené pekelným běsněním!


ářčáářSkladeb je v současné době složeno již více, ale na fošně se zřejmě objeví jen něco kolem 7 zářezů plus asi nějaký ten cover. Naši tvorbu ovlivnilo mnoho kapel a myslím že v současnosti se u nás nenachází black metalová horda která by hrála podobně, v našich songách najdeš mnoho prvků ze staré švédské černé školy. První songy Batalion smrti, Poslední cesta, Temné stíny,atd. byly poměrně jednoduché, úderné a nesly se v tempu Tigra válícího východní prérií, žádné extrémní sypačky co hrají ostatní u nás tedy nenajdeš. Poslední songy jako Plameny nenávisti,atd. jsou už trochu rychlejší a více technické, Lord Obst se na nich docela vyřádil, nejvíce z řady asi vybočují skladba Yperit, která je velmi pomalá a na druhé straně barikády je zářez Vzestup zla což je docela slušná smršť ve které jsme se trochu utrhli a kterou čekal z řad fans málokdo.4. Říkal jsi, že máte odehráno asi deset koncertů a jeden i z Tundrou, což je již zaběhlá a dobrá kapela. Jaké byly pocity na prvním koncertu? S kým byla již čest střílet z podia a vyřvávat vyhlazovací slova?


K dnešnímu dni kdy děláme tento rozhovor je to již 15 oficiálních vystoupení. Náš první koncert jsme pěkně zmrvili jelikož jsme se nalili a navíc zvuk byl dost příšernej o to větší šok pro nás pak byl když nás po něm kluci z Unclean pozvali na akci Nečistý trůn II. Jinak naše spolupráce s Tundrou započala když nás po akci Prague funeral kontaktoval Pesten s žádostí o pomoc při pořádání pražského koncertu, načež jsme oslovili ještě hordy Agmen a Unclean a na Prahu seslali akci Black metal storm. A s kým jsem již měli možnost sdílet podium?? Tak vedle tebou zmiňované Tundry to byly hordy Sekhmet, Agmen, Unclean, Trautenauer 666, Moravská zima, Sator marte, Svartskogen, Ruune,atd. mezi kterými jsem našli přátelé a spolubojovníky na cestě temnoty. Dále to pak byly smečky Silva Nigra, Hromovlad, Žrec ale i Stíny plamenů, Sorath,atd.

5. Nejsem si jist, ale asi koncerty je vaše první propagace hudby. Neviděl jsem, že by někde jste plivaly krev po průstřelu plic na papír. No internetové ziny nečtu, papírové tu nejsou, haha. A v televizi jsem vás neviděl, třeba na Očku, haha. Takže jsem Vás projel bajonetem jako první? Možná máte něco na stránkách, ale nějak jsem si nevšiml….


Máš pravdu naši hudbu propagujeme pouze skrz naše vystoupení, ikdyž jsem nedávno koukal že se na internetu objevilo fanouškovské cd se songy natočenými během vystoupení, jejichž kvalita je opravdu infernální :)) Jinak co se týká rozhovoru tak kdysi jsme měli jeden pořídit pro nejmenovaný e-zine, ale nakonec z toho sešlo takže rozhovor pro tvůj časopis je náš první. Mimo to v té televizi jsi jméno naší hordy mohl zahlédnout :) ale nejednalo se zrovna o rozhovor :)))tím bych to asi uzavřel

6. Jste stále v osazením jako v lehkém tanku…zpěv, kytara, bicí. Říkal jsi, že jste měli na chvíli v kapele člena s píšťalkou?! Ortodox black metal z píšťalkou, prdel ne? Mimochodem co pro vás znamená black metal. Nechci slyšet, že to je víra, styl a jiné pičovinky…Pro mě je to jen hudba, protože ji netvořím, asi….


Na podzim hodláme posílit sestavu o baskytaristu a druhého kytaristu, ale nejdřív je čeká tvrdý a dlouhý výcvik neb jak řekl Felix Steinar: Pot šetří krev. Snad tedy vše klapne a rozšíříme osádku naší pancéřové bestie. Píšťalku jsme měli pouze na prvním koncertu u 2 skladeb na hostování se jí chopil Zimmy ( bývalý člen hordy Slunovrat ), po vystoupení jsme zjistili, že tato spolupráce nemá budoucnost a naše cesty se rozešly. Black metal pro nás znamená mnoho, je to hudba, která nás kurevsky baví a díky který můžeme vyřvat názor na některý věci, co nás serou do světa. Je to náš život a jednou to možná bude i naše zkáza.

7. Můj zin údajně nějak koketoval z nacismem či tak nějak, nevím, jako autor jsem si toho nevšiml. Ale poptám se rovnou, co vy a vlastenectví. Nějaké problémy s vylitými barvy různých odstínů, modrá-oranžová např.? Je něco co Vás tu sere? No a v přezdívce či meilu máš číslo 88, co za tím máme hledat…vypadá to jen pěkně, věříš v numerologii. Nebo máš rád hrášek, tedy Heil Hrášek? Vyhledáváte zábavu s barevnými a pijete Coca-Colu?


Vlastenectví máme u prdelele, protože to je pseudomyšlenka ubohých bastardů, kteří ho projevují pouze při konání mistrovství světa v hokeji nebo fotbale tím, že jezdí po městě s vlajkami na autech a ruší veřejný pořádek, takovýhle rádoby vlastenecký svině bych odpráskl panzerfaustem. Na takovýto projev vlastenectví z vysoka serem. Jsme národ s velmi krátkou pamětí a to je naše budoucí záhuba. Jinak v téhle republice mě sere vše, od Klause po hromadnou dopravu. Můj nick myslím nepotřebuje komentář :))

8. Promiň, black metal netvoří normální lidé, haha. Normální lidé mají rádi vše a všechno, haha. Takže v nenormální kapele máte nějaké nenormální úchylky? Není to sice otázka do ne-pravého zinu, ale něco nám zde naprašte?


Teď nevím co bych ti odpověděl :)) Asi většina lidí pohybujících se na black metalové scéně je v očích obyčejných lidí považována za nenormální :)) říká se, že trpím traumatizoidní sangvinofilií, náš kytarista údajně vyhledává jižanské typy žen na vysokých podpatcích s černým spodním prádlem :)) no a náš bubeník je asi "ujetej" nejvíc jelikož jediné úchylky které má v hlavě jsou matematické úchylky, úchylky rozměrů, tolerancí a podobný kraviny kterýma se musí zabývat na vejšce:))).

9. Co můžeme do budoucna od vás očekávat, mimo tedy CDr. Nášivky, hadry, tanga a jiné věci. Určitě máte nějaké plány, hudební i nehudební…


Nadále máme v plánu v prastaré Praze pořádat koncerty a maximálně se tak snažit podporovat čistý black metal, těchto akcí podporujících domácí scénu je ve stověžaté metropoli velmi málo a už mě sere hromada koncertů kde je jen samý líbivý klávesový black, jako protiváhu proti těmto akcím bychom tedy rádi pokračovali v dalších ročnících Black metal offensive, atd., i přesto, že pořádání pro nás začíná být poměrně obtížné. Mimoto jsme získali pár kontaktů v zahraničí takže hodláme příští léto vyjet s naší hordou za hranice naší vlasti. Smrt všem kdo se nás a naše snažení pokusí zastavit a kdo je proti nám !!!!!!!

10. Máte v hlavách nějaké jiné myšlenky, které se nedají zhudebnit aspoň u Bloody Lair a toužíte založit nějakou jinou bandu, spíše tedy projekt. Jaká hudba lahodí klukům z kapely?


JIž delší dobu nosím v hlavě pár nápadu vhodných pro Pagan/Black projekt, ale zatim nemám dostatek času abych se tomu mohl věnovat. Jinak kluci mají vedlejší kapely, kde mohou víceméně realizovat a hrát věci, které by byly u Bloody Lair nemyslitelné, Lord Obst působí již skoro dva roky v kladenské trash-deathové kapele Apophis a náš bubeník Lord Ghrom nedávno posílil řady klatovské hordy Ecce Mors. A jaká hudba lahodí klukům a mě a jakou si vždy rádi poslechnem??? Je toho opravdu hodně tak vyjmenuji jen namátkově, z našich končin to budou Masters hammer, Inferno, Dark storm, Silva nigra, Sekhmet, Moravská zima, Agmen, Maniac butcher, Svardenvyrd,atd. a ze zahraniční scény to bude klasika Mayhem, Darkthrone, Dark funeral, Burzum, Marduk, Gorgoroth, Carpathian Forest, Satyricon, atd..............dále pak hordy jako Nokturnal mortum, Kroda, Arkona, Absurd, Dub Buk, Wolfnacht, Temnozor, Graveland a hromada dalších.

11. Toto bude asi z mé strany vše, držím Vám v zaťatých rukách odjištěné granáty a očekávám brzo Vaši vyhlazovací válku. Weltmacht oder Niedergang! Herr Frost-ata….


Díky za podporu a prostor který jsi nám ve své časopise poskytl. Chtěl bych popřát tvému zinu dlouhého trvání a aby jsi i nadále vytrval ve své činnosti. Na závěr přidávám můj oblíbený citát od Rudela ářčáář"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt".